Post

Bilmeniz Gerekenler

C vitamininin faydaları nelerdir.

  • C vitamini hücrede kollajen sentezini etkileyen bir aktiftir. Özellikle hücre koruyucu özelliğiyle bilinir. Antioksidan üretimine yardımcı olur. C vitamini beyaz kan hücrelerinin daha etkili çalışmasına yardımcı olarak, cildin savunma sistemini güçlendirebilir ve yaraların daha hızlı iyileşmesine yardımcı olur.  Cilt bakımının kahramanlarından olan c vitamini aynı zamanda yaşlanma stres uyku bozukluğu ve çevresel etkenlerden dolayı yavaşlayan hücre yenilenmesini hızlandırıyor. Dolayısıyla ciltteki izler ve doku bozuklukları gibi problemler bu yardımcı ile ortadan kalkıyor.

Akneye eğilim gösteren ciltler hangi ürünleri tercih etmeli?

  • Akne oluşumuna yağlı ve karma cilt yapısı neden olmaktadır. Bu tür durumlarda cilt sebum dengesini düzenleyici, iltihap kurutucu özelliğe sahip, anti-bakteriyel ve anti-inflamatuar içerikli ürünler tercih edilmelidir.

Cildim çok hassas ne yapmalıyım?

  • Hassas cilt yapısına uygun ürün gurupları tercih edilmelidir. Ağır müdahalelerden kaçınmalı mutlaka uzman eşliğinde uygulanacak tedaviye karar verilmelidir.

Göz çevresi morluk / şişkinlik neden kaynaklanır?

  • Gözaltı morlukları genetik ve çevresel faktörlere bağlı olarak oluşur. Ayrıca aşırı stres, yorgunluk, uykusuzluk gibi birçok rahatsızlıktan kaynaklanır. Yaş ilerledikçe geri dönüşümü zor bir şekilde yoğunlaşır. Erkenden doğru ürün kullanımı ile önleminin alınması gerekir.

Cilt lekelerine neden olan faktörler nelerdir?

  • Güneş lekeleri, akne skarları, doğum lekeleri, genetik faktörler, sigara kullanımı cilt lekelerini oluşturan faktörlerdir. Leke tedavisinde kişinin yaşı, lekenin neden oluştuğu ve lekenin ne kadar süredir var olduğu

En önemli etkenlerdir. Doğru uygulama ve doğru ürün kullanımı ile tedavisi mümkündür.

Vücut sıkılaştırma yöntemleri nelerdir?

  • Vücudumuzdaki bazı kalıtsal sorunlar ( basen, selülit, yan simit bölgeleri vb) spor ve diyetle dahi çözümü yoktur. Vücut kontur bozukluklarından kaynaklanır. Bununla ilgili doğru tedavi ve destekleyici ürün seçenekleri ile etkili sonuçlar alınabilir.

Yerli dermokozmetik markalarının önemi nedir?

  • Dermokozmetik ürünler farklı cilt yapısına ve cilt problemlerine çözüm üretebilecek özel formüllere sahipler. Cilt tipi ve cilt sorununa göre genetik, çevresel faktörler, beslenme alışkanlıkları, coğrafi koşullar ve iklim değişiklikleri en önemli etkenlerdir. Ülkemizin insanlarının genetik özellikleri ve yaşam koşulları, beslenme alışkanlıkları iklim koşulları göz önünde bulundurularak yerli dermokozmetik markalarımızın bu ihtiyaçlar doğrultusunda üretim gerçekleştirmeleri büyük önem taşıyor.